Bakterie pejska mohou negativně ovlivnit jeho chování
Chování pejska mohou ovlivňovat i bakterie. Právě ty mají vliv na to, jak se bude chovat ke svému okolí. Pokud jsou střeva pejska napadnuty, pak může dojít u pejska i k agresivitě. Věděli jste, že jsou bakterie nebezpečné i u lidí? Mohou způsobovat vážná onemocnění nebo příhody. Jak je to ale u pejsků? Mohou být v tomto případě bakterie u nich nebezpečné?
Bakterie a změna chování u pejsků
Bakterie a onemocnění mohou u pejsků změnit náhle chování. Nezáleží na tom, o jakou bakterii se jedná. První častou bakterií je lymská borelioza. Tuto bakterii přenáší klíšťata. Pokud je váš pejsek napadnut touto bakterií, pak je potřeba vyhledat veterinářskou pomoc. Pejsek totiž může změnit své chování, čímž dochází i k agresivitě. Druhou bakterii je kolibacilóza. Jde o bakterii escherichia. Tyto bakterie napadaly v minulosti převážně lidi. Nyní se však bakterie přesunuly také na pejsky. I tyto bakterie mohou změnit u vašeho pejska chování až k agresivitě.
Další nebezpečnou bakterii je leptospiróza. V tomto případě jde o dlouhé a protáhlé bakterie, jejichž název je leptospirami. Jde o velice smrtelné onemocnění, které mohou vážně poškodit orgány zvířete. Převážně jsou rizikovou skupinou mladí pejsci nebo pejsci, kteří nemají dostatečnou imunitu. Onemocnění může být přenášeno jak z člověka na zvíře, tak ze zvířete na člověka. Čtvrtou bakterií jsou stafylokoka. Vyskytují se na kůži pejska. I přes to, že jde o bakterii vyskytující se na kůži pejska, může náhle změnit chování domácího mazlíčka.
Vyhledejte veterinářskou pomoc
Je dobré vždy vyhledat veterinářskou pomoc. Jakákoliv bakterie a zvlášť ta, která napadá střeva pejska může mít negativní vliv na jeho chování. Pokud tedy pozorujete náhlou změnu chování, která vede až k agresivitě, je dobré vyhledat veterinářskou pomoc. Veterinář vám pejska diagnostikuje a následně sdělí, jak se máte chovat, aby se pejsek vyléčil.