Čištění uší u pejsků je základem péče
I psi mají různá onemocnění a problémy, podobně jako lidé. My se však o sebe dokážeme relativně dobře postarat a v případě problémů si sami zajdeme k lékaři. Tuto možnost ovšem psi nemají, a tak jim nezbývá nic jiného než se spolehnout čistě jen na vás. Bude tedy záležet na vás, jak se o svého psího mazlíčka staráte. Jedním z nejčastějších problémů jsou uši neboli přesněji řečeno infekce.
Nenechte se rozhodit
Jakmile se pustíte do čištění uší u pejska, nejspíš se vám bude cukat a nebude vás ani v nejmenším poslouchat, a to i přes to, že ho máte relativně slušně vycvičeného. Problém je totiž v tom, že žádný pejsek nemá tuto činnost příliš v lásce. Na druhou stranu to neznamená, že mu nějakým způsobem ubližujete nebo že byste ho dokonce týrali. Čištěním uší pejskovi pomáháte a on to ví moc dobře, jen to nepatří mezi oblíbené procesy.
Samozřejmě nesmí být proces prováděn násilím, vždy je potřeba se držet jistých pravidel, jak správně zacházet s psíma ušima. Rozhodně je netahejte v případě, že se psovi proces nebude líbit. Tím už byste mu mohli vážně ublížit. Je nutné tedy s pejskem zacházet opatrně a nějakým způsobem ho utěšit nebo mu dát motivaci, aby činnost vydržel. Čištěním uší u pejsků se vyvarujete možným onemocněním, které by mohly přijít, jestliže byste je ignorovali. Pejsek není pouze na hraní, je to živý tvor, který vás zkrátka potřebuje. Bez vás se totiž neobejde.
Jdeme na samotné čištění
Ještě před tím je nutné zmínit, že by se čištění mělo pravidelně opakovat, a to několikrát do měsíce, nikoli jednou ročně. To by vám bylo úplně k ničemu, protože by se infekce v uších mohla objevit. Doporučujeme se tedy procesem zabývat alespoň jednou týdně.
Čištění se provádí pomocí vatičky a ušních kapek, které jsou určené převážně pro pejsky. Nejprve je dobré pejska něčím obměkčit, to provedete buď to hračkou nebo pamlsky, poté se můžete pustit do procesu. Funguje to podobně, jako když uši čistíte sobě.