Co dělat, když se u dítěte objeví alergie na zvířecí chlupy?
Vychovávat děti k lásce a zodpovědnosti ke zvířatům, je základem budování empatie vůči lidem, fauně a přírodě. Co ale dělat, když se u dítěte objeví alergie na zvířecí chlupy, peří, srst? Odstranit z dosahu dítěte veškerá zvířata a úzkostlivě bránit styku s nimi nejen v dítěti vzbuzuje pocity nenávisti k vlastnímu tělu a onemocnění, ale může to brát i jako trest za něco, za co vůbec nemůže.
V dnešní době existuje celá řada řešení. V prvé řadě je třeba jasně specifikovat okruh alergenů a pak můžete vesele vybírat zvířecí kamarády, kteří přinesou do života nejen malého chovatele, ale i celé rodiny hodně radosti a potěšení. V případě alergie na psí, či kočičí chlupy je možné vybírat z mazlíčků zcela bezsrstých.
Zapomeňte na zažité pocity, že nejkrásnější pomazlení je s dlouhosrstou kočičkou a uvidíte, jak přítulné dokáže být například kotě plemene Sphynx , nebo štěně amerického bezsrstého teriéra. Tito kouzelní naháči přímo vybízejí k ,,opečovávání,, a mívají úžasnou povahu.
Pokud však není možné volit ani tuto alternativu je důležité uvědomit si jedno. Láska ke zvířeti má hodně podob, ale jedno společné – nezná předsudky. A tak je možné milovat stejně psa, kočku, papouška, ale i třeba leguána, chameleona, želvu, morče či potkana se srstí i bez… barevné rybičky v akváriu, nebo hada v teráriu. Důležité je neučit dítě sebelítosti, ale ukázat mu, že vždy existuje cesta a řešení. Stačí jen si vybrat.