Jak by měla vypadat zvířecí domácí lékárnička
Věděli jste, že je potřeba zařídit domácí lékárničku i svým domácím mazlíčkům? To se týká zejména těch majitelů zvířátek, kteří doma mají buď to kočičku nebo pejska. V takovém případě se bez domácí lékárničky opravdu neobejdete. Jedná se o jednu z nejzákladnějších věcí, jež by ve vaši domácnosti rozhodně neměla chybět. Víte ale, jak takovou zvířecí lékárničku zařídit?
Zařizujeme domácí lékárničku pro pejsky a kočičky
Jako první se taková lékárnička neobejde bez dezinfekce. To platí jak pro pejsky, tak kočičky. Mělo by se jednat o takovou dezinfekci, jež je určená pro domácí mazlíčky. V opačném případě by domácího mazlíčka mohla nevhodná dezinfekce popálit. Zároveň je dezinfekce pro domácí mazlíčky dobrá také v tom, že dokáže provést prvotní ošetření a vypláchnutí poranění. Jde tak o základní činnost, kterou je potřeba nejprve udělat. Dále je nutné mít v domácí lékárničce pro zvířátka také kleštičky a pinzetu.
Tyto věci slouží pro vyjmutí klíštěte, kdy je nutné jednat velice rychle. Jakmile vidíte na svém domácím mazlíčkovi klíště, ihned byste měli jednat. Kleštičky i pinzeta jsou v takové situaci těmi nejlepšími pomocníky, jež ocení každý majitel domácího zvířete. Třetí neboli spíše čtvrtou důležitou věci je jednorázová stříkačka. Ta je skvělá pro aplikování peroxidu, a to přímo do tlamy zvířete. Také se hodí náramně na vypláchnutí rány. Ideální stříkačka by měla obsahovat alespoň 10 až 20 ml. Jak jsme již napověděli, peroxid je dalším produktem, který by se v lékárničce měl objevovat.
Léky? Ano, ale opatrně s nimi!
S léky postupujte opatrně, protože ne všechny mohou být vhodné pro konkrétně vašeho domácího mazlíčka. Nastudujte si vše o lécích, jež jsou vhodné pro jakékoliv zvířátko. Pokud nemáte informací o tom, jak je na tom vámi vybraný lék, raději jej do lékárničky nezařazujte. V lékárně by měl být alespoň lék tlumící průjem. Tento lék je úplným základem.