Jak pečovat o pejska v horkých dnech
Teplé dny jsou velkým problémem nejenom pro lidi, ale také domácí mazlíčky. Pokud máte pejska, pak je potřeba udělat pár kroků, aby se cítil lépe. Rozhodně byste tyto body neměly ignorovat. Jestliže si myslíte, že u pejska nemůže dojít k přehřátí, pak se hluboce mýlíte. I váš pejsek se může přehřát a bude záviset jen na vás, zda snížíte možná rizika či nikoliv.
Jak bojovat s teplými dny?
U pejska je to náročnější, protože se nepotí. Jak tedy poznat varovné signály dehydratace? Pokud se váš pejsek dostane do fáze, kdy je přehřátý, jeho dech se výrazně zrychlí. Zrychleným dýcháním se svým způobem ochlazuje. Toto zrychlené dýchání je považováno za normální stav. Bude-li ovšem váš pejsek nadměrně slintat a v jeho očích se objeví známky krve, znamená to, že je něco špatně. Jinými slovy je váš pejsek dehydratovaný. Vezměte ho okamžitě k veterináři, který vám sdělí, jak dále postupovat. U pejska nesmíte zapomínat na dostatečný příjem tekutin.
Pokud travíte více času na sluníčku, ochlazujte svého psa od spodní částí těla směrem nahoru. Ochlazovat pejska lze pomocí proudu vody. Zapomenout se nesmí ani na břicho a tlapky. Nestačí stříkat vodu jen na určité částí těla. Dalším způsobem ochlazení jsou mokré ručníky. I mokré ručníky váš pejsek bezpochyby ocení. Jestliže máte doma klimatizaci, máte vyhráno. V opačném případě je nutné vymyslet další ochlazovací způsoby, aby se váš pejsek cítil pohodlně. Venku nechte pejska vyhledávat stín nebo různé díry, kde se váš domácí mazlíček schová.
Bazén a brzké venčení může vašeho pejska zachránit
Není špatné zajít s pejskem do bazénu nebo k řece. Pokud nemáte bazén, pak je druhou variantou řeka. Váš pejsek se zchladí během pár vteřin a bude mu dobře. Pomoct vašemu pejskovi může i brzké či naopak pozdní venčení. Samozřejmě je nutno venčit i během dne. Tato návštěva venkovního prostředí by ovšem neměla trvat příliš dlouho.