Jak správně koupat pejska
Koupání psa by mělo mít jistý řád. Pokud budete tento proces provádět špatně, pak je to zbytečně promarněný čas. Když už se do koupání pejska pouštíte, pak se snažte tuto činnost provádět správně. Jedině tak má koupání pejska smysl. Jestliže nevíte, jak správně postupovat u koupání pejska, je tento článek sepsán pro vás.
Koupeme pejska
Není dobré koupat pejska příliš často. Příliš časté koupání pejskům škodí. To se týká převážně jeho pokožky neboli těla. Tělo pejska je důležitým nástrojem, jež mu pomáhá v mnoha věcech. U štěnat se koupání nedoporučuje vůbec. Pokud máte staršího pejska a rádi byste se do koupání svého čtyřnohého mazlíčka pustili, pak se snažte dodržovat níže uvedené tipy. V první řadě vezměte kartáč a psa nechte vykartáčovat. Zbavíte ho tím větších nečistot a chlupů, které na psech zůstavají. Kromě toho bude šampon lépe působit.
Dále je dobré trochu napustit vodu. Ještě před tím, než pejska do vody položíte, zkontrolujte teplotu. Teplota vody by neměla být příliš vysoká ani nízká. Pejska musíte začít koupat od nohou. Poté pokračujte k hrudníku a po opláchnutí této části nezapomeňte také na břicho. Na závěr je dobré zaměřit se mimo jiné i na mytí zad a krku. Pejska vždy lehce opláchněte vodou. V žádném případě nepouštějte na pejska tekoucí sprchu. Zvlášť ne na maximální tlak, který vaše sprcha nabízí. Pejsek se totiž může leknout.
Buďte opatrní na oči
U pejsků buďte opatrní na oči. Konec konců nemáme rádi šampon nebo vodu v očích ani my lidé. Podobně je to i u pejsků. I pejsci nemají rádi, když se jim do očí dostane voda nebo šampon. Pokud pejska koupete poprvé, pak pejska ve vodě chvíli nechte. V první řadě si musí zvyknout na vodu, aby pochopil, co se sním v danou chvíli děje. Pokuste se ho nejprve uklidnit. Teprvé poté pokračujte s koupáním.