Je u vás doma cítit nežádoucí odér? Změňte to!
Hygiena je nejdůležitější
Základem je dodržování hygieny. Máte doma kočku, která se chodí venčit na svou vlastní toaletu? Musíte kočičí záchod pravidelně čistit, jinak vám ani sebekvalitnější podestýlka nepomůže. Podobně bez starosti je péče o zakrslého králíka. Králík i kočka jsou přirozeně velmi čistotní a naučí se chodit na vyhrazené místo.
Chováteli-li doma například morče a u něj v kleci podestýlku, měli byste se zamyslet nad vhodným druhem. Ideální je kombinace dřevěných peletek a klasických hoblin. Peletky nejlépe sají, proto nejsou tolik cítit. Jako jediný typ podestýlky ale vhodné nejsou, jsou příliš tvrdé.
Prostředky proti zápachu z obchodů
Co dělat, když se vám zdá, že je váš mazlíček i přes veškerou snahu v bytě stále cítit? Na trhu jsou dnes již k dostání speciální pohlcovače pachů ve formě enzymů. Mají podobu spreje a koupíte je v chovatelských potřebách.
Jsou pro zvířata i lidi zcela zdravotně nezávadné, nemusíte se tak bát je použít i přímo do klece a na veškeré vybavení, podestýlku nebo pelíšek. Obdobně se dá využít i speciální pohlcovač cigaretového zápachu. Musí to ale být skutečně pohlcovač, tedy nikoli přípravek, který zápach pouze překryje vůní.
Domácí metody
Proti zvířecímu odéru v bytě se dá bojovat také četnými „babskými“ recepty. Vyzkoušet můžete třeba jedlou sodu nebo ocet, které dokáží efektivně pohltit zápach. můžete s nimi vyčistit třeba kočičí toaletu a další pomůcky. Ocet se dá použít i do rozprašovače a zvládne nahradit kupovaný pohlcovač pachů. Nesmí vám ale samozřejmě vadit typický octový odér.
Efektivně vám tyto běžné součásti každé domácnosti pomohou se zbavit zápachu také po drobných nehodách, když vám například štěně udělá v bytě loužičku. Jablečný ocet smíchaný s vodou lze použít i přímo na srst třeba psa či kočky. Od zápachu tato metoda pomůže a rozhodně se nemusíte bát, že byste mazlíčkovi jakkoli ublížili.