Kdy může pejsek zaútočit
Pes může zaútočit na člověka z mnoha důvodů. Pokud jste podobnou situaci již zažili, ale do teď netušíte, proč vůbec pes zaútočil, seznámíme vás s důvody, jež patří mezi ty hlavní. Následně si možná dokážete vybavit, proč jste se stali terčem pejska. Je potřeba respektovat určité věci, aby pejsek, který stojí naproti vám na vás nezaútočil.
Důvody, proč pejsci útočí
Nemyslete si, že útočí jen pejsci, kteří nejsou vychovaní. Zaútočit mohou i pejsci, u kterých to nečekáte. Záleží na tom, jak se k ním v daný okamžik chováte a zda nenarušujete jejich tzv. pravidla. Jedním z nejčastějších důvodů jsou děti. Děti často nevědí, co dělají, a tak si při hraní s pejskem neuvědomují, že mu v některých situacích ubližují. K dalším důvodům patří neoprávněné vniknutí do objektu. Dnes má téměř každá firma nebo majitelé rodinných domů pejska. Většina pejsků je naučená tak, že ve chvíli, kdy objekt naruší cizí osoba, útočí.
Vždy se tedy s lidmi domluvte, zda můžete vstoupit na cizí objekt či nikoliv. Nikdy bez majitelé objektu nevstupujte na cizí pozemek. Pokud vás pejsek uvidí, že na pozemek vstupujete před zrakem majitele, nechá vás. Třetím důvodem bývá mateřský pud. To platí u fen. Jestliže cítí, že by její štěňata mohla být v ohrožení, zaútočí. Nikdy se nepřibližujte k pejskovi, kterého neznáte. Zvlášť ve chvíli, kdy má u sebe své štěňata. Pejsek by po vás mohl zaútočit, protože vás nezná a neví, co má od váš očekávat.
Ochrana majitele není výjimkou
Tento bod platí převážně u bojových plemen. Bojová plemena za svého majitele položí bezesporu i život. Jedná se tak o další z důvod, kdy pejsek může zaútočit. Jednoduše řečeno se snaží chránit svého majitele před útokem cizí osoby. Na závěr je dobré dodat, že nevychovaný pejsek může zaútočit i bez důvodně. Vidíte-li pejska na ulici pobíhat bez majitele, nesnažte se ho chytat svépomocí.