Kočičí zvuky jako projev emocí
Kočičí zvuky nám prozrazují, jak se kočka v dané chvíli cítí. Je dobré jim porozumět. Jedině tak budete vědět, na čem jste. Jestli vás v daný okamžik miluje nebo se z nějakého důvodu zlobí. Pokud se zlobí, není špatné přijít na to, co k tomu předcházelo. Podíváme se společně na nejčastější kočičí zvuky, kterým byste měli rozumět. Zapamatovat si je není zase tak obtížný úkol. Jste zvědaví? My také, a tak se společně vydáme po stopách koček.
Kočičí zvuky
Vaše kočka přede? Pak máte po starostech, protože to znamená, že je spokojená. Rozhodně si ale nemyslete, že kočka, která přede při porodu je v daný okamžik šťastná. Spíše to znamená, že tím dává najevo svou silnou a nepříjemnou bolest. Pokud je ale kočka zdravá a nemá žádné potíže, můžete se radovat. Jde o šťastnou kočku. Pokud kočka mňouká nebo kvílí, nastává problém číslo jedna. Je to z toho důvodu, že tyto zvuky mohou prozrazovat více věcí. Mňoukání je projev štěstí, ale i strachu, nervozity nebo bolesti. Pokud ale kočka kvílí, opět si pod tím lze představit více věcí.
Kvílení rovněž může být projevem strachu nebo nervozity. Co dělat v takový okamžik? Ideálně kočku sledovat a zjistit, zda se jedná o pocit štěstí nebo smutku. Nemusíte se obávat toho, že na problém nedokážete přijít. Jen je potřeba kočku opravdu pečlivě sledovat. Její bližší chování vám důvod vydávaného zvuku prozradí. Pokud ne, pro jistotu s kočkou zajděte k veterináři. To ale až v momentě, kdy bude mňoukání nebo kvílení trvat déle. Zároveň si vyčkejte, jestli zvuk sílí či zeslabuje.
Jaký je poslední často využívaný kočičí zvuk?
Slyšíte sykot? Tento zvuk je často využíván při kočičí komunikaci, kdy se setkají dvě kočky nebo kocouři. Sykot používá kočka v momentě, kdy si brání své teritorium a dává tak druhé kočce jasně najevo, že by měla zařadit zpátečku. Sykot ale může provádět i na jiný druh živočicha. Nemusí se nutně jednat o kočku.