Krab suchozemský jako domácí mazlíček
Krab patří mezi velice zajímavá stvoření. Není se čemu divit. Zajímavý je převážně svou rychlou chůzi, jež zvládá nejenom na souši, ale také pod hladinou. K rychlé chůzi využívá své silné boky. Věděli jste však, že kraba můžete chovat i v domácím prostředí, a to díky tomu, že nemá problém žít jak ve slané, tak sladké vodě? Pokud je tahle informace pro vás novinkou, následujte nás.
Život kraba v domácnosti
Ideálním krabem je krab suchozemský. Velikostně se tento druh kraba pohybuje v rozmezí od 9 do 16 cm. Krab vás zaujme na první pohled svým zbarvením a chováním. Vidět ho ve volném výběhu můžete například v Jižní Americe nebo Africe. Zajímá vás, jak jej chovat doma? Podíváme-li se na akvárium, to by měl být dostatečně velké na to, aby měl živočich prostor k pohybu. Krab suchozemský je ovšem velice náročným živočichem na vodu. Vodu tedy bezesporu musíte pravielně filtrovat. Jestliže bude žít ve špinavé vodě, jež není filtrovaná, hrozí tomuto živočichu mnoho nemocí.
V žádném případě se nemusíte bát přidat do akvária lžičku mořské soli. Krab si tak bude připadat, jako by se pohyboval po svém úžemí. Budete-li měnit vodu, nechte ji alespoň den odstát. Tím zajistíte vypaření chloru. Krab suchozemský patří mezi samotáře. Nemusíte se tak obávat toho, že by život bez partnera vedle sebe nezvládl. Není však nikde psáno, že mu nemůžete dopřát parťáka, ať už se bude jednat o stejné či opačné pohlaví. V České republice krab suchozemský potomstvo nedokáže zplodit. Je to dáno podmínkami, které tady nejsou krabům přizpůsobeny.
Potrava
Krabi patří mezi všežravce, a tak nemají problém s větší částí jídel. Servírovat krabům můžete například zeleninu, ovoce, rostliny nebo libové maso. Dále nezapomínejte na žížaly, červy nebo granule pro kraby. Je dobré si však o živočichovi nastudovat před koupi mnohem více informací, aby se u vás měl jako v bavlnce.