Naučte se chovat ježka!
Krmení
Podávejte speciální krmení pro ježky, které snadno naleznete ve zverimexu, případně s pomocí prodejkyně. Dále můžete podávat moučné červy, šváby, dokonce i kočičí granule a kapsičky. Velkým úspěchem může být i banán, pokud si ho zrovna váš ježeček oblíbí. Na bylinky a trávu nemají ježci ani pomyšlení, takže pokud chcete ježečkovi podat pampelišku, sedmikrásku nebo jetel, jako je to u hlodavců, u ježků s tímto pokrmem nebudete mít úspěch stejně jako s jiným ovocem či zeleninou. Seno ježci také nejedí a nemělo by se vůbec podávat ani jako podestýlka, jelikož se do něj může ježeček kvůli svým bodlinkám snadno zamotat.
Náročnost mazlíčka
Ježci bělobřiší nepatří mezi náročné mazlíčky. Pokud poskytnete svému dostatek tepla, jídla a občas jej vypustíte ven, bude nadmíru spokojen. Nemusíte se ani bát, že by samotnému ježečkovi bylo smutno. Ježci jsou samotáři a časově jsou také nenároční. Aktivní jsou především v noci, a proto ježka jako mazlíčka uvítají ti, co přicházejí z práce k večeru a chtějí někoho pouze podrbat na bříšku. Je tomu totiž tak, že ježečka se dá i snadno ochočit. Ježeček si vaši přítomnost dobře uvědomuje, a pokud se vám s ním podaří navázat důvěru, může sklopit i ostré bodlinky a rád si lehne na záda na vaši ruku a nechá se drbat na bříšku, kde se nachází velmi jemné chloupky.
Vybavení ubikace
Nejlepší možností terária pro ježečka je podobná, jako je to například u plazů. Potřebují totiž světlo, aby se mohli nahřívat, nějaký kryt (např. domeček ze dřeva nebo rouru), piliny nebo hobliny jako podestýlku, misku a krmení, napáječku nebo misku na vodu. Uvádí se, že napáječku si může ježeček poničit zoubky, proto chovatelé raději volí misky. Zvolit můžete také nějakou zábavu, aby se ježeček v dlouhých dnech nenudil – točité kolo nebo běhací kolo, podobné jaké koupíte pro činčilku nebo křečka, pouze o něco větší.