Naučte svého papouška mluvit!
Kdo si pořizuje papouška, ten nejspíš někde uvnitř doufá, že si s ním časem dokáže prohodit pár smysluplných slov. Konec konců proč ne. Pokud budete mít nervy obaleny pancířem a obrovskou dávku trpělivosti, jistě to zvládnete i bez zkušenějších trenérů. Jak naučit papouška mluvit, na to se podíváme v dnešním článku.
Na začátku je vzájemné seznamování
Vzájemné seznamování je v tomhle směru myšleno velmi podobně, jako u lidí. Jestliže někoho vidíte poprvé, jistě před nim nezačnete mluvit o věcech, které jste nedokázali říct ani svým blízkým. Teď si představte situaci, kdy si poprvé do bytu nebo domu přivedete papouška. Jeho prvotní zájem bude směřovat spíše k okolí než k vám. S tím budete muset počítat. Co vám však naznačujeme? V žádném případě nepočítejte s okamžitou komunikací. Pokud papoušek doposud nemluvil, musíte ho to nejprve naučit. Teď ho nechte pár dnů vydechnout. Základem úspěchu je komunikaci. Bez ní to rozhodně nepůjde.
Dopřejte vašemu papouškovi potravu a klid
Před samotným cvičením komunikace dopřejte vašemu papouškovi stravu. V momentě, kdy mu nedáte najíst nebude schopný fungovat tak, jak by měl. Neexistuje lepší žák nežli najezené zvíře. V místnosti, ve které se papoušek nachází by měl být rovněž klid. Zvuky z televize by ho mohly velice rušit. Musíte pochopit, že se z ní ozývají hlasy lidí. Papoušek by mohl být následně zmatený z toho, koho vlastně poslouchat.
Přecházíme na učení
Začněte jednotlivými slovy. Je to stejné jako u dítěte. Také nemůžete začít s celými větami, pokud neumí ani obyčejné základy. Začínejte velmi opatrně slovo od slova. Jak již bylo řečeno, trpělivost hraje v tomto ohledu neskutečně vysokou roli. Chytrou pomůckou může být rádio. Nahrajte svůj hlas na kazetu a poté mu ji pouštějte. Stačí pár desítek minut denně. Papoušci jsou učenliví, a to i přes to, že se opravdu bez trpělivosti neobejdete.