Potřebná očkování u pejsků
Očkování pejska je nezbytně důležité pro jeho zdraví a život. Pokud si pořizujete pejska, pak musíte počítat s tím, že se různým očkovacím procesům nevyhnete, protože jsou povinné. Jedině tak prodloužíte život svému pejskovi. Kromě toho jsou důležité proti nemocem. Bez níže uvedených očkovacích procesů jsou tato onemocnění léčitelná buď to těžko nebo vůbec. Nevystavujte svého pejska zbytečným rizikům.
Očkování
Jak je to tedy s potřebným očkováním u pejska? V momentě, kdy pejsek dovršil 6 týdnu života, je potřeba nechat pejska očkovat proti parvoviróze a psinci. Jedná se o prvotní očkování, které by pejsek měl bezesporu podstoupit. Je potřeba si to hlídat. Vy, jakožto majitel pejska zodpovídáte za všechna potřebná očkování. Vždy je dobré se poradit s veterinářem. Ten vám sdělí, jak je na tom váš pejsek a kdy potřebuje jít na očkování. U každého pejska se to může mírně lišit. Kromě toho je potřeba vyloučit různé alergické reakce apod.
Není to jenom o tom, že člověk přijde s pejskem a provede se očkovací proces a tím to končí. Vše má své jasně daná pravidla, kterými je potřeba se řídit. Jedině tak nevystavujete svého pejska různým rizikům a nemocem. Další očkování probíhá přibližně v 9 až 10 týdnu života pejska. Tady je potřeba znovu projít očkováním proti parvoviróze a psinci. Dále ale pejsek musí projít očkováním proti hepatitidě, laryngotracheitidě, leptospiróze a parainfluenze. Skutečně se snažte tato očkování dodržovat. Pomůžete tím svému pejskovi, který si s vámi následně bude moct hrát déle.
Jak je to s posledním očkovacím procesem?
Na závěr probíhají poslední očkovací procesy ve 12 až 14 týdnu života pejska. Během tohoto období musí pejsek znovu na očkování proti parvoviróze, psinci, hepatitidě, laryngotracheitidě, parainfluenze a leptospiróze. V neposlední řadě nesmíte zapomenou také na očkování proti vzteklině. I to je nezbytně důležité očkování pro vašeho pejska.