Příprava interiéru pro chov hadů
Příprava interiéru pro chov hadů není obtížná. V první řadě je potřeba se domluvit na místnosti, ve které bude had žít. Místnost pro hady by měla být rozhodně klidná, protože je to jeden z faktorů, po kterém hadi touží. Jak už teď víte, nejspíš to nebude místnost, ve které žijí vaše děti. Na dětský pokojíček tedy zdaleka zapomeňte.
Příprava interiéru pro hady
Hadi vyžadují velkou plochu, při pořizování terária tedy na tento bod myslete. Od toho se odráží samotný interiér. Ten by měl být natolik prostorný, aby vám příliš nepřekážel. Pokud jste se rozhodli mít hada v ložnici nebo v obývacím pokoji, mělo by tam být dostatek místa. Hadi vyžadují teplo i chlad, záleží na tom, co v danou chvíli jednotliví hadi potřebují.
Při zařizování interiéru myslete i na to, že mají rádi z větší části tmu. Jestliže jste do teď byli zvyklí v obývacím pokojí svítit téměř celý den, tak na to velmi rychle zapomeňte. Nejlepší místností pro hady je stejně ta, do které nikdo nechodí. Máte-li v bytě nebo rodinném domě pokoj navíc, jste ve výhodě. V místnosti by se hadům měla zařídit tma, jak již bylo napsáno o pár řádku výše.
Dostatek tepla i chládku
Dále je nutné mít v místnosti skutečně pokojovou teplotu. Ta by se neměla kolébat z jedné stupnice na druhou. Zkuste teplotu v pokoji neustále držet na jedné stupnici. Co se týče terária, to by mělo být vybaveno silnou žárovkou, která nemá problém vyhřát určitá místa na 30 °C. Zároveň je také zapotřebí držet se faktu, že se hadi rádi občas zchlazují. Zatím co na jedné straně terária bude 30 °C, na té druhé byste měli udržovat teplotu na 20 až 22 °C.
Takto se hadi mohou ochladit. Právě i z tohoto důvodu je dobré věnovat se pokojové teplotě, alespoň co se týče místnosti, ve které had nebo hadi žijí. Místnost jako taková je už vybavená, máte v ní tmu i dostatečné teplo. V dalších krocích se soustřeďte na terárium. Kromě chladného a teplého koutku dejte do terária hadovi i misku s vodou. Je to jeden z dalších bodů, pomocí kterých se může zchladit.