Proč bývá pejsek agresivní
Psí agrese nemusí být způsobována pouze špatnou výchovou. Někdy se u pejska toto chování může projevovat i v případě, že se o něho majitel stará s láskou a péči. Čím vším je psí agrese způsobována a dá se nějakým způsobem řešit? Opověď je velice jednoduchá, záležet bude na tom, o jaký problém se jedná. Proč bývají pejsci agresivní? Prozradíme vám nejeden důvod.
Psí agrese aneb proč tomu tak občas bývá?
Lidé nevěří tomu, že i pejsci mohou mít čas od času strach. Mají pocit, že pes je živočichem, který strach nezná. Opak je však pravdou. Je potřeba myslet na to, že jde o živého tvora. Každý tvor zná strach, bez ohledu na to, jestli se jedná o zvíře nebo člověka. Pejsek tak může zaútočit z důvodu strachu. Má pocit, že je v nebezpečí, a tak začne útočit, aby přežil. Často mezi agresivní pejsky patří domácí mazlíčci, jež byli v minulosti týrání. V hlavě tak mohou mít podněty, které je vedou k agresivitě. Jakmile tento podnět člověk udělá, pes se nedokáže ovládat, protože si vybavuje všechno špatné.
K nejčastějším důvodům ale patří onemocnění pejska. To je způsobováno až u 25 % pejsků. Ti jsou následně agresivní, protože nemají možnost popsat svému majiteli svůj problém. Pejsci neumí mluvit, a tak své problémy řeší agresivitou. Ať už je agresivita způsobená čímkoliv, je potřeba ji začít řešit návštěvou odborníků. Mezi odborníky lze zařadit bez problému i veterináře. Ten může buď to onemocnění potvrdit či jej vyvrátit. Poté můžete pokračovat dále a sami uvidíte, o jaký problém se u vašeho pejska jedná. Rozhodně nic nenechávejte bez povšimnutí.
Poslední důvod agresivity vás překvapí
Chtěli byste se seznámit s posledním důvodem agresivity? Proč může být váš pejsek v neposlední řadě ještě agresivní? Budete se divit, ale i radost vede pejsky k agresivitě. Nedokážou popsat své radostné emoce, a tak kolem sebe začnou kousat a štěkat. Často to může být u procházky nebo výletu.