Proč váš pejsek nejí?
I pejsci mohou být napadení nemocemi nebo obtížemi, které jim nedovolí následně přijímat potravu. Poznáte to většinou podle toho, že v momentě, kdy před ně přidáte misku s jídlem, otočí se a odejdou. Jakmile váš pejsek nejí, měli byste mít podezření. Samozřejmě to nemusí znamenat nic hrozného, občas jíst nechce i člověk a pejsek v tomhle směru funguje podobně.
Nedokážou vám to říci
Zatímco člověk, který má obtíže nebo bolesti vám to sdělí, zvířata bohužel tuto možnost nemají. Nemohou vám tak říct své pocity, a právě proto byste měli být opatrnější na to, jak se zrovna váš pejsek cítí. Pokud nemá chuť k jídlu pouze ráno, nemusí to nic znamenat. V momentě, kdy stav přetrvává delší dobu, je vaše pozornost na místě.
Zkuste se nejprve zamyslet nad tím, zda jste psovi nevyměnili granule. Nové granule mu totiž nemusí vonět nebo chutnat. Jakmile před něj postavíte misku s předchozími granulemi, opět se dostává do fáze, kdy začne zase jíst. Jestliže mu ale dopřáváte neustále dokola ty stejné granule, je správné s ním zajet k veterináři. Jedině tak zjistíte, co s ním je. Kromě toho je lepší jet k veterináři zbytečně než vůbec.
Velikost potravy hraje svou roli
Divili byste se, co všechno hraje roli pro pejsky roli. Pokud jim nebude vyhovovat velikost potravy, mohou ji odmítnout. Na to si taktéž dávejte pozor, jinak vašeho pejska nenakrmíte. Někdy nemusí jít o nic vážného, jak jsme uvedli v předchozích odstavcích. Jinými slovy ho mohou trápit jen zuby. S tímto problémem se konec konců setkáváte i vy. Jde o nepříjemnou bolest, která vám neumožnuje jíst. I v tomto případě zajeďte k veterináři, alespoň pro uklidňující léky. Pejsek se zkrátka musí najíst.
Posledním faktorem mohou být psychické obtíže, protože i ty se u pejsků objevují. Zvlášť v momentě, kdy přišel o svého jiného čtyřnohého kamaráda, kterého jste také vlastnili. Nesmíte zapomínat na to, že se jedná o živého tvora, který má city jako člověk.