Tajemství živočichů v oceánech
Oceány tvoří téměř celou naší planetu. Právě to je důvod, prčo je více než 90 % stále neprozkoumáno. Prozkoumaná část ovšem tvoří živočichové, o kterých jste s největší pravděpodobností doposuď neslyšeli. Prozradíme vám nejenom statistiky zvířat, ale také vás seznámíme s živočichy, kteří vám vyrazí dech. Ponořte se do hloubky oceánu.
Oceány a jejich tajemství
Vědci prozkoumávají oceány každým rokem. Díky různým přístrojům a technologiím tak každý rok objeví přes 2 tisíce nových zvířat. V tuto chvíli je tak objeveno přibližně 240 tisíc zvířat, jež žijí v oceánech. Daleko větší množství zvířat je však v oceánech stále neobjevených. Z výše uvedených statistik také vyplývá, že více než 20 % živočichů žijících v oceánech je těsně před vyhynutím. Jedná se o vzácné živočichy, jejichž množství není příliš vysoké. Velká část živočichů žije v místech, kde není jednoduché se dostat. To je také důvod, proč není velká část zvířat objevená.
Jedním z nejzajímavějších živočichů v oceánech je turritopsis dohrnii. Ve zkratce jde o druh medúzy. Zajímavou informací je fakt, že tato medúza dokáže kompletně převrátit svůj životní cyklus. Díky tomuto procesu se vrátí zpět do stádia polypu neboli dětství. Záhadných živočichů je ale v oceánech daleko více. Dalším záhadným živočichem je opět živočich s medúzovitým tělem. Tento živočich nemá problém žít v hloubce až 7 km. Jedná se tak o hloubku, kterou nedokáže zvládnout větší množství živočichů žijících v oceánech.
Želvušky aneb nesmrtelný živočich
Posledním zajímavým faktem jsou želvušky. Ty byly objeveny poprvé v roce 1773. Podle vědců jsou želvušky požadovány za nejodolnější tvory vůbec. Jak již bylo ale sděleno, velká část živočichů není stále objevená. Je tak možné, že se v oceánech nachází zvířata, která budou skrývat daleko více tajemství než ta, která byla doposud objevená.