Tři pravidla při zranění pejska
Každý pejsek se může poranit. Rozhodně si to nevyčítejte. Jestliže dopřáváte pejskovi stoprocentní péči a pozornost, neznamená to nutně, že se nemůže objevit nějaké to neštěstí, bohužel. Stačí jen malý střep venku nebo vosí bodnutí a problém je na světě. V žádném případě nesmíte začít panikařit. Panikařením o to více znervózníte svého pejska. Jak postupovat?
Postupujte bez zbytečného panikaření
Příjezd veterináře nebo cesta k veterináři může trvat i několik minut. Je tedy potřeba poskytnout alespoň základní péči. Ta se netýká pouze zranění, ale také vašeho pejska. Zraněný pejsek může být pro okolí agresivní. Jinými slovy jde o časovanou bombu. Pejsek v danou chvíli ani neví, co dělá, a tak je potřeba být připravený. Seznámíme vás se třemi základními pravidly, na které člověk nesmí při zranění pejska zapomenout. Jako první uklidněte sebe a následně vašeho pejska. Jste pro pejska jedinou podporou a osobou, které věří. Budete-li panikařit vy, pak nejspíš bude panikařit i váš pejsek.
Chápeme, že není jednoduché udržet klidný stav, ale musíte se o to alespoň pokusit. Čím více v klidu budete vy, tím lépe to bude zvládat váš pejsek. Druhým krokem je příprava telefonního čísla na veterináře. Je dobré, aby každý majitel pejska měl svého veterináře, jež pejska zná. V takovém případě máte vyhráno. Určitě veterináře kontaktujte a sdělte mu, co se vašemu pejskovi stalo. Následně vás sám povede tím, jak se zachovat. Pokud je zranění vážnější, sdělí vám také po telefonu, jaká je nejlepší varianta pro pejska. Jestli máte s pejskem okamžitě přijet nebo se sám dostaví.
Jaké je třetí pravidlo? To nejdůležitější!
Pejska po zranění mějte na vodítku. To by mělo být stoprocentně připevněno. Zároveň nezapomeňte na náhubek. Jak jsme již uvedli, váš pejsek může být na okolní lidi agresivní. Pokud by váš pejsek někoho pokousal, veškeré právní problémy jdou za vámi. Myslete na to, jak se váš pejsek cítí, když je poraněný a zabezpečte jak pejska, tak kolemjdoucí osoby.