Vadí sousedům štěkot vašeho pejska?
Každý pejsek štěká, s tím člověk musí zkrátka počítat. Pokud však neštěká váš pejsek, ale od sousedů, může to být čas od času otravující a vyčerpávající. Zvlášť ve chvíli, kdy vy pejska nemáte. Přestěhovali jste se do rodinného domu nebo bytu kvůli klidu? Věřili jste, že vám právě nové bydlení klid dopřeje? Opak je ale pravdou? Co dělat? Zkuste poprosit souseda, aby vyzkoušel tyto tipy. Jestliže váš pejsek naopak otravuje sousedy, rovněž vyzkoušejte naše tipy.
Štěkot patří mezi přirozené chování pejsků
Jak již bylo uvedeno v odstavci výše, každý pejsek štěká. S tím bohužel nic neuděláme. Na druhou stranu je možné psí štěkot alespoň trochu omezit. Pokud si myslíte, že mlácením docílíte toho, že váš pejsek bude následně klidný, pak se hluboce mýlíte. Kromě toho mlácením docílíte jen toho, že vás po čase váš pejsek nebude mít příliš v oblibě. Prvním tipem, jak uklidnit pejska je elektronický obojek. Ten se neustále vyvíjí, a tak je v dnešní době na zcela jiné úrovni než tomu bylo před pár měsíci či lety.
Obojků se však na trhu prodává daleko více. Tyto obojky jsou určeny nejenom pro váš, ale i okolní klid. Úkolem obojku je zajistit klid. Pejsek by měl pomocí těchto vynálezů zůstat v klidovém režimu. Elektronické obojky začnou fungovat ve chvíli, kdy váš pejsek začne vydávat zvuky. Těmito zvuky se myslí hlasitý štěkot, který by mohl rušit jak vás, tak vaše sousedy. U sousedů to je o to horší, protože na vás neustále ťukají nebo zvoní, aby se váš pejsek uklidnil. Nemusíte se bát toho, že by elektronický obojek nějakým způsobem ubližoval vašemu pejskovi. Vynález funguje bez toho, aniž by měl negativní dopad na vašeho pejska.
Výsledky se dostaví téměř okamžitě!
Pejsek pochopí, za to dostává elektrické rány. Tyto rány nejsou nijak velké, jak již bylo uvedeno v odstavci výše. Během pár dnů se tak větší množství psů odnaučí štěkat. Následně mu obojek můžete sundat. Pokud by se jeho chování vrátilo, je možné elektrický obojek znovu nasadit a tento proces aplikovat znovu.