Ve skladu našli 5000 mrtvých zvířat, které si lidé objednali online z množíren!
Lidská krutost a hloupost nezná hranic. Důkazem je i hrozný nález v logistickém centru v čínské provincii Che-nan, kde objevili nejméně 5000 mrtvých domácích zvířat zabalených v krabicích.
Místní aktivisti z organizace WuTuoBang uvedli pro Global Times, že šlo o psy, kočky, králíky a morčata. Množírny poslaly zákazníkům v září 6000 kartonových krabic, které se dostaly do logistického centra. Bohužel velká většina zvířat cestu nepřežila. Z organizace WuTuoBang uvedli, že aktivistům se podařilo zachránit přibližně 50 koček a psů, 200 králíků. Organizace odhaduje, že bylo nejméně 5000 mrtvých zvířat.
„Zapáchající krabice zaplnily sklad a mnoho zvířat uvnitř zemřelo na udušení, hlad nebo žízeň“ uvedla organizace WuTuoBang.
Aktivistka a zakladatelka záchranářské skupiny Utopia situaci popsala jako peklo.
Aktivisté z organizace se rozhodli některé ze zvířat pohřbít na poli v hloubce tři metry pod zemí, na což museli použít bagr. Aktivisté se nyní snaží zdravá zvířata která přežila nabídnout k adopci místním rodinám. Ta, která jsou nemocná nebo utrpěla zranění, umístili na veterinární kliniku.
Zvířata pocházejí podle webu Global Times z množírenské farmy v čínské provincii An-chuej. Bloger Li Chad, který se věnuje psaní o zvířatech, zveřejnil článek, že tato zvířata byla zasílána po celé zemi lidem, kteří si je objednali online. Krabice se zvířaty přepravovaly tři náklaďáky do logistického centra ve městě Chengchow, a následně byly převzaty a zaslány do logistického centra ve městě Luo-Che, během čehož mnoho zvířat zemřelo.
Aktivisté jsou důrazně proti přepravě zvířat takovým způsobem, protože nemůže zaručit jejich zdraví a bezpečnost. Z organizace WuTuoBang uvedli, že zvířata byla umístěna do plastových nebo železných klecí, které byly zabalené do kartonových krabic. Společnost Yundi Express, která zvířata přepravovala, potvrdila, že je to běžná praxe a pravidla firmy umožňují přepravu zvířat v krabicích s otvory. A to i přesto, že čínské zákony zakazují zasílat poštou živá zvířata v běžných balících.
Místní právníci však uvedli, že tento zákon byl zaveden v roce 1990 bez odpovídajících sankčních opatření, proto je pokutování viníků těžké. Aktivistka Hua uvedla, že k této tragédii vedla špatná komunikace v rámci přepravní společnosti a nejednotnost implementace přepravních předpisů, ale na vině jsou i prodávající a kupující.
„Namísto nelegálního nákupu a přepravy zvířat si adoptujte zvířata z útulků“ apeluje Hua na veřejnost a zároveň vyzvala čínské úřady, aby přísně prosazovaly pravidla týkající se přepravy živých zvířat, informuje web CBS News.