Zjistěte, co znamenají zvuky pejsků
Každý živočich vydává nějaké zvuky. Tím dává najevo své emoce. Vzhledem k tomu, že zvířata nemohou mluvit, snaží se pomocí různých zvuků projevovat své emoce. Pokud máte domácího mazlíčka, pak byste tyto zvuky neměly brát na lehkou váhu. My si dnes povíme, co znamenají jednotlivé zvuky u pejsků. Jedině tak se naučíte základy rozpoznávání komunikace pejska. Následně mu budete schopni pomoct, protože vás napadne, na co se zaměřit.
Zvuky pejsků
Štěká váš pejsek krátce? Do toho ještě skučí? Kromě zvuku vás olizuje nebo skáče a kroutí ocáskem? Nemusíte se ničeho bát. Jde o hravost a vzrušení. V danou chvíli je váš pejsek jinými slovy šťastný. Zapojte se do hry a udělejte mu radost. Jeho intenzita skučení a krátkého štěkání se zvýší. Navíc vás o to více bude olizovat a milovat. Je dobré rozumět zvířatům. Stres poznáte u pejska pomocí rytmického štěkání, které je příliš vysoké a postupně stoupá, jestliže je stále ve stresu. Jakmile toto štěkání utiší, víte, že je pejsek rázem v pořádku a bez stresu.
I pejsci mohou mít strach. Ten projevují převážně tím, že začnou tiše, za to však hluboce vrčet. V takovém případě ale hrozí i útok ze strany pejska. Vrčení je projev obrany. Pokud na vás cizí pejsek vrčí a cení zuby, zůstaňte klidní a neunáhlujte se. Nezná vás a má strach. Je to normální projev obrany. Vy jste odešli z bytu a váš pejsek začíná s vytím? Znamená to, že mu chybíte. Jedná se o projev úzkosti, kdy pejsek dává najevo, že je mu smutno a cítí se o samotě. Vytí ale může pejsek provádět i při nepříjemných zvucích. Mezi ně patří například vysoké zvukové tóny nebo siréna.
Poslední dva zvuky na závěr
Mezi poslední dva zvuky patří bolest a snaha o upoutání pozornosti. Snahu upoutat pozornost pejsek provádí tím, že kňučí, ale se zavřenou tlamou. Pomocí tohoto zvuku víte, že má zájem o to, si s vámi hrát a chce vaši pozornost. Pokud má pejsek bolesti, začne rovněž kňučet. Jen s tím rozdílem, že jde o velice tichý, za to však vysoký zvuk.