Zvířata jsou chytrá! Zvlášť když jde o přežití
Zvířata využívají své dovednosti k tomu, aby přežili. Jsou ochotné pro to udělat prakticky cokoliv. Pokud jim tedy hrozí nebezpečí, okamžitě sahají po svých dovednostech, kterými jsou obdařeny. Ty následně využijí proti jinému predátorovi nebo katastrofě, která se postavila před ně.
Co dokážou některá zvířata?
Začít můžeme například u kudlanky. Ta potravu shání velice snadno. Stačí ji k tomu jen správné maskování. Maskování ji napomáhá k tomu, aby potrava přiletěla, popřípadě došla až k ní. Kudlanka se totiž dokáže vžít do lístků rostlin. Nejčastěji se jedná o orchideje. Predátoři si vůbec ničeho nevšimnou, protože v danou chvíli považují kudlanku za list rostliny, a tak se nemají problém přiblížit. Jakmile však tento proces uskuteční, okamžitě se dostávají do pasti.
Rychlost kudlanky je neuvěřitelně vysoká. Kořist tak nemá prakticky žádnou šanci se z pasti dostat. Podobný způsob využívá i želva kajmanka. Tato obrovská želva láká svou potravu na svůj jazyk. Ten místy připomíná pro potravu želvy kajmanky jejich potravu. Přitom nevědí, že se dostávají do pasti. V konečném důsledku tak z potravou odchází želva kajmanka. Jak jsou na tom další zvířata? Podíváme se na korálovku. O jakého živočicha jde?
Korálovka je druh hadu
Had korálovka patří do skupiny nejedovatých hadů. Svým vzhledem je ovšem podobný hadům, kteří naopak patří do skupiny jedovatých. Díky tomu si jiní predátoři svůj útok rozmyslí. Jinými slovy si hada korálovku spletou s jedovatým hadem. Tím dostanou ostatní predátoři strach.
Had korálovka právě na odstup svých nepřátel ze souboje vsází. Jak si sami můžete všimnout, živočichové využívají své dovednosti k tomu, aby dokázali přežít. O tom zvířecí svět je. Především ve volné přírodě. Volná příroda nedává zvířátům jinou možnost, než se bránit. Hlavní síla tak spočívá v tom, jaké mají jednotlivá zvířata schopnosti a dovednosti.